Sprawdzone sposoby na bezpieczne pakowanie przesyłek

perfect (2).jpg

Odpowiednie zabezpieczenie zawartości przesyłki może okazać się nie lada wyzwaniem – podczas pakowania przesyłek warto zwrócić uwagę nie tylko na wymiary i wagę transportowanego ładunku, ale także na wytrzymałość i jakość zastosowanego opakowania.

Od czego zacząć pakowanie przesyłki?

Pakowanie przesyłek warto rozpocząć od dokładnego zmierzenia i zważenia wysyłanych przedmiotów – staranne określenie wagi oraz wymiarów ładunku pomoże w sprawnym spakowaniu i nadaniu paczki. Co więcej warto pamiętać o tym, że waga oraz wymiary opakowania mają ogromny wpływ na wzrost ceny przesyłki.

W całym procesie pakowania przesyłek niezwykle ważną rolę odgrywa dobór odpowiedniego opakowania – najczęściej wybieranym i jednym z najbardziej funkcjonalnych rozwiązań okaże się zastosowanie klasycznego pudełka z mocnej i trwałej tektury. Nie można zapominać o tym, że wielkość i jakość opakowania powinna zostać dopasowana do specyfiki transportowanego ładunku.

Pakowanie paczki – podstawowe formalności

Poprawne pakowanie przesyłek wymaga przestrzegania kilku istotnych zasad – podczas nadawania paczki warto pamiętać między innymi o aktualnych zapisach prawa dotyczących przewozu towarów. Kwestia ta może okazać się szczególnie istotna w przypadku przesyłek wysyłanych za granicę – nie można zapominać, że to właśnie nadawca ma obowiązek sprawdzenia wymogów oraz ograniczeń związanych z wysyłką paczki poza granice kraju. W przypadku paczek wysyłanych poza obszar Unii Europejskiej koniecznym okaże się także przygotowanie odpowiednich dokumentów celnych.

Do obowiązków nadawcy należy także poprawne zaadresowanie paczki oraz przygotowanie jej dokładnego opisu. Opisanie zawartości paczki może okazać się niezwykle istotne w przypadku towarów takich jak szkło – warto pamiętać o tym, że umieszczenie na opakowaniu stosownej informacji zminimalizuje ryzyko uszkodzenia zawartości paczki.

Zabezpieczenie zawartości paczki – o czym pamiętać?

Osoby decydujące się na wysyłkę kruchych i delikatnych towarów nie powinny zapominać o starannym zabezpieczeniu przesyłki. Przedmioty narażone na uszkodzenie warto owinąć folią bąbelkową, w przypadku kruchych towarów doskonale sprawdzi się także zabezpieczenie papierem.

Podczas pakowania przesyłek nie można zapominać również o wypełnieniu przestrzeni kartonu – do pudełka można włożyć między innymi specjalne, syntetyczne wypełniacze. W roli praktycznego wypełnienia świetnie sprawdzą się także kawałki styropianu.