Jak wybrać prezent na chrzest? Korzystając z tych kilku podpowiedzi!

Niekiedy od razu wiadomo, co kupić, innym razem trzeba solidnie się nagłowić, by wymyślić np. ciekawe prezenty na chrzest. Czas płynie jednak nieubłaganie i gdy uroczystości pozostaje już tylko kilka dni, naprawdę nie ma miejsca na przedłużające się zastanawianie!

Co robić w takiej sytuacji?

Przede wszystkim nie należy się denerwować. Nadmiar emocji – zwłaszcza tych negatywnych – nie prowadzi do niczego dobrego. Tymczasem nawet na ostatnią chwilę można znaleźć bardzo efektowny i doskonale pasujący podarunek.

To pierwsza rzecz, o jakiej należy pamiętać.

Druga kwestia wymagać będzie podjęcia decyzji o tym, jakiego rodzaju ma to być prezent. Przede wszystkim czy chodzi o to, by ucieszył bezpośrednio chrzczone właśnie dziecko (jak np. zabawka) czy może przydał się w jakiś sposób jego rodzicom (jak wybrane artykuły gospodarstwa domowego, których przy małym dziecku zawsze potrzeba wiele).

Warto też określić, czy chodzi bardziej o prezent praktyczny czy może pamiątkowy – bo w każdej z tych kategorii znaleźć można ciekawe pomysły, jeśli chodzi o prezenty na chrzest.

Mając w głowie odpowiedzi na powyższe pytania, można przejść do konkretnych wyborów… i tu pojawia się kolejna wątpliwość, bo jak zadbać, aby przygotowany upominek był naprawdę wyjątkowy?

To akurat bardzo proste.

Wystarczy postawić na prezent personalizowany – taki, który można ozdobić samodzielnie wybranymi napisami lub zdjęciami. To wspaniały sposób nie tylko na to, aby uczynić prezent niepowtarzalnym, ale też przekształcić go w jedyną w swoim rodzaju pamiątkę. Na takie okazje jak właśnie chrzest czy Pierwsza Komunia jest to rozwiązanie idealne!

Personalizowany prezent na chrzest

Co konkretnie wybrać?

Możliwości jest naprawdę wiele, dlatego spójrzmy na konkretne przykłady. Jednym z nich jest skarbonka NA CHRZEST. Nie jest to, wbrew temu, czego można by się obawiać, klasyczna różowa świnka-skarbonka. To znacznie ciekawsza skarbonka w drewnianej ramie, ze spersonalizowaną ilustracją w tle. W tę właśnie ilustrację można wkomponować kilka słów skierowanych do dziecka – np. pamiątkową dedykację. Ponieważ zaś w każdej chwili można zajrzeć do środka i sprawdzić zawartość skarbonki, nie trzeba jej rozbijać – a zatem pozostanie z obdarowanym dzieckiem na dłużej (szczególnie jeśli rodzice będą pamiętali o tym, aby regularnie dokładać co nieco do środka).

Inną propozycję stanowi plakat z modlitwą dla dzieci ANIELE BOŻY. Jest to z pewnością ciekawa i oryginalna, a przy tym bardzo okolicznościowa dekoracja do dziecięcego pokoju. Przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom tradycji – choć w nieco bardziej nowoczesnym wydaniu. Jest to piękna pamiątka Chrztu Świętego, którą z powodzeniem powiesić można zarówno w bardziej klasycznym, jak i całkowicie nowatorskim wnętrzu. Do każdego pasowała będzie idealnie.

To oczywiście tylko przykładowe propozycje. Jeśli zaś szukasz jeszcze innych pomysłów na prezenty na chrzest, zajrzyj już teraz na Crazyshop.pl – wybieraj spośród setek upominków, które łatwo i szybko spersonalizujesz!