Poznajmy dietę pudełkową – jadłospis, który może zaskakiwać!

Dieta, która zaskakuje? Jadłospis, który smakuje? Tak, bo przed nami pojawia się dieta pudełkowa. Nie nowość na rynku, jednak propozycja, do której wciąż próbujemy się przekonać. Choć znajdą się nie tylko jej zwolennicy, ale i przeciwnicy, zdecydowanie nie można jej odebrać miana jednej z najzdrowszych i najbezpieczniejszych diet. Na czym polega?

Dieta, która każdego dnia smakuje inaczej

W ofertach firm cateringowych coraz częściej pojawiają się propozycje diet pudełkowych. Wszystkie z nich łączy to, że można liczyć na posiłki dostarczane każdego dnia pod wskazany adres. Świeże, wartościowe, zdrowe i smaczne. Posiłki, nad których przygotowaniem czuwają dietetycy, dlatego zyskuje się na odpowiedniej liczbie kalorii, właściwych proporcjach i kombinacjach produktów spożywczych, które przynoszą określone korzyści organizmowi.

Dlaczego mówimy o diecie, która każdego dnia smakuje inaczej? Bo codzienne menu różni się od siebie. Dania pozwalają poznać nowe smaki lub zakosztować w produktach, które już były nam znane, ale nie w takiej wersji. Jednym z zadań diety pudełkowej jest to, by zachęcała smakami, aromatami i również wyglądem. Dzięki tym czynnikom, słowo dieta nabiera innego znaczenia, a już właściwa dieta pudełkowa, jak chociażby ta wybrana w Eat Zone, przekonuje do siebie i daje poczucie, że zdrowy jadłospis nie może, lecz musi być smaczny.

Posiłki na bazie produktów sezonowych

Latem nie możemy doczekać się soczystych i słodkich truskawek. Z końcem lata i początkiem jesieni zaczynamy tęsknić za obficie pojawiającymi się grzybami. Na przełomie jesieni i zimy, poznajemy coraz to nowsze przepisy z wykorzystaniem dyni. Praktycznie o każdej porze roku możemy korzystać z różnorodnych produktów sezonowych. Latem jest ich więcej, zimą zdecydowanie mniej, ale jednak pory roku charakteryzują się nie tylko zmiennymi warunkami pogodowymi, lecz także smakami, które kuszą.

Mimo tak ogromnej różnorodności, najczęściej bazujemy na produktach, które są powszechnie dostępne, tanie, a przede wszystkim nie sprawiają trudności w obróbce, przygotowaniu, nie wymagają również stosowania złożonych przepisów, by skorzystać z ich walorów. Codzienna walka z obowiązkami i czasem nie daje pola do popisu w kuchni. Tym sposobem lubiane i wyczekiwane produkty sezonowe, na naszych talerzach pojawiają się rzadko.

W diecie pudełkowej możemy liczyć na ich wykorzystanie. Posiłki, które jednak przyrządzają kucharze, a dostarczają dostawcy, dają nam szansę na oszczędność czasu, którego brakuje na codzienne zadania, a co dopiero czasochłonne gotowanie. Dzięki diecie pudełkowej poznajemy, ale i uczymy się sezonowych smaków, a także mamy szansę poznać przepisy, które być może później wykorzystamy w swojej kuchni.

Ta pozornie kosztowna i ekskluzywna dieta pudełkowa, to racjonalny i zdrowy jadłospis, za podobną kwotę, jaką każdego miesiąca musimy przeznaczyć na zakupy żywnościowe. Korzyści dla organizmu, jak i walorów przyrządzanych dań, są jednak znacznie większe niż w przypadku tradycyjnego żywienia.