Jaki system najlepszy? Android czy iOS?

Korzystamy z komputerów, tabletów, laptopów i smartfonów niemalże codziennie. Stają się bardzo pomocne w pracy, jak i domu. Dzięki nim komunikujemy się z innymi, a zarazem wykonujemy różnorodne zadania. Ułatwiają nam wysyłanie wiadomości, rozwijanie, zdobywanie cennych informacji. Posiadają cenne funkcje, jak nawigacja, odtwarzanie muzyki, dostęp do Internetu i wiele więcej. Dodatkowo dają dostęp do różnorodnych aplikacji, których jest bardzo wiele. Zapewne chcielibyśmy mieć pewność, że są dla nas bardzo korzystne. W tym celu warto jest ustalić, który system operacyjny jest najlepszy. Poznajmy je bliżej, a dojdziemy do dobrego wniosku.

Bezpieczeństwo na 1 miejscu

Kiedy korzystamy z takich urządzeń, to zazwyczaj przechowujemy w nich pewne pliki, dane, hasła, a nawet nasze osobiste informacje. Zapewne nie chcemy, aby ujrzały światło dzienne, były dostępne dla osób trzecich. Przecież mogliby je wykorzystać w złym kierunku. To stanowiłoby dla nas poważne zagrożenie. Nie chcemy więc korzystać z systemu operacyjnego, który posiada pewne luki, zagrożenia, mogą pojawić się różnorodne wirusy. Dzieje się tak w przypadku systemu Windows i Android, które posiadają mało zabezpieczeń pod tym względem. Jeśli więc sprawa bezpieczeństwa naszego jest dla nas ważna, to system iOS uzyskuje tutaj najlepszą pozycję. Ale to nie jedyne zalety, które posiada w tym kierunku. Poznajmy kolejne.

Dostęp do legalnych aplikacji

Słuchanie muzyki za pomocą soundcloud, spotify. A zarazem różnorodne aplikacje specjalnie dedykowane do systemu iOS. Ich jakość jest naprawdę wysoka i to sprawia, że korzystanie z nich sprawia użytkownikom wiele zadowolenia. Dodatkowo korzystając z takiego sprzętu zawsze decydujemy się na legalne działania, zgodne z prawem. Nie ściągamy na urządzenie muzyki czy filmów z internetu, ponieważ nie ma takiej opcji. I to dla nas dodatkowe bezpieczeństwo. Działamy zgodnie z prawem, a zarazem chronimy, aby na nasze urządzenie nie zostały pobrane dodatkowe wirusy.

Wysoka jakość ekranu i parametry techniczne

Przeglądamy ekrany różnorodnych producentów. Natomiast za każdym razem przekonujemy się, że firma Apple dostarcza tutaj najlepsze. I to właśnie dzięki nim jesteśmy w stanie oglądać różnorodne filmy z radością na twarzy. Nasze oczy są z takiego efektu naprawdę zadowolone. A co można powiedzieć o parametrach technicznych, jak pamięć wewnętrzna czy RAM.

Ocenia się, że procesor, pamięć wewnętrzna i RAM w systemie iOS wykorzystuje pełnię swoich możliwości. Nie dzieje się tak w przypadku urządzeń z systemem Android. W nich czasami pojawia się pamięć ram 8 czy 16 giga, a i tak wykorzystywana jest 4 giga bądź mniej. Wynika to z pewnych ograniczeń procesora czy systemu. Porównania urządzeń z systemem iOS i Android dokładnie pokazują, kto znajduje się na 1 miejscu.

Warto więc zadecydować czy postawimy na wysokie bezpieczeństwo i prawdziwą jakość czy po prostu zdecydujemy się na coś tańszego i trochę oszukanego.