Dlaczego wybrać studia z prawa i administracji?

Studia podyplomowe to idealne rozwiązanie dla osób, które nie czerpią satysfakcji ze swojej obecnej pracy i pragną zmienić coś w swoim życiu. Często jedynym sposobem na zdobycie lepszej posady okazuje się poszerzenie kwalifikacji i uzyskanie specjalistycznej wiedzy. Decyzja o zapisaniu się na studia podyplomowe prowadzi do wzmocnienia naszej pozycji na rynku pracy i wyróżnia nas na tle pozostałych kandydatów.

Jednym z najpopularniejszych kierunków na studiach podyplomowych jest Prawo i Administracja – dlaczego tak wiele osób decyduje się na studiowanie właśnie tej dziedziny?

Kilka słów o samym kierunku

Instytut Studiów Podyplomowych oferuje aż cztery odrębne specjalności (administracja i zarządzanie publiczne, prawo gospodarcze i handlowe, prawo Unii Europejskiej, zamówienia publiczne), które pozwalają słuchaczom kształcić się w zakresie, który ich szczególnie interesuje. W trakcie nauki studenci mają szansę zapoznać się z obowiązującymi przepisami, zgłębić tajniki języka prawniczego, a także poznać podstawowe narzędzia ekonomiczne i społeczne. Umiejętności zdobyte w trakcie studiów umożliwiają im pracę w sektorze publicznym. Jeśli jesteś zainteresowany prawem handlowym i gospodarczym, a także funkcjonowaniem administracji oraz obszarów publicznych, ten kierunek jest dla Ciebie!

Dlaczego warto?

Studia Podyplomowe Prawo i Administracja w odróżnieniu od pozostałych form kształcenia, odchodzą od przeciążania studentów zbyt dużą ilością teorii, oferując w zamian praktyczne sposoby przekazywania wiedzy, m.in. warsztaty i dyskusje. Studenci biorą udział nie tylko w teoretycznych wykładach, ale także w spotkaniach z praktykami, burzach mózgu i pracach grupowych, co pozwala im lepiej przyswajać wiedzę i nabywać realne umiejętności. Ukończenie studiów na kierunku Prawo i Administracja gwarantuje zdobycie lepszej posady i przygotowuje do zarządzania swoją działalnością.

Instytut Studiów Podyplomowych to miejsce, które pozwoli Ci poszerzyć swoje horyzonty i wspiąć się po szczeblach kariery. Nie trać czasu, zapisz się na studia podyplomowe z Prawa i Administracji i zyskaj pracę marzeń!