Ozonowanie pomieszczeń w Poznaniu – do kogo się zgłosić?

Ozonowanie pomieszczeń w Poznaniu to usługa, o której być może już usłyszałeś. Stała się ona popularna nie tylko w Wielkopolsce, ale również w pozostałych częściej naszego kraju. Powodem jest oczywiście trosko o bezpieczeństwie i zdrowie ludzi, którzy muszą przebywać w zamkniętych pomieszczeniach w większych grupach. Czym jest więc ozonowanie i dlaczego jest tak istotne w kontekście obecnie panującej pandemii? Przede wszystkim jest to bezpieczny i szybki sposób na pozbycie się wirusów, a także innych patogenów.

Ozonowanie było stosowane przez oddziały medyczne, na których leżą pacjenci po operacjach, stąd pewność, że jest to rozwiązanie niezwykle skuteczne. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej w temacie dezynfekcji z wykorzystaniem ozonu, to koniecznie przeczytają nasz artykuł.

Ozonowanie pomieszczeń w Poznaniu

Być może zastanawiasz się, czy skorzystać z ozonowania pomieszczeń w Poznaniu, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom lub osobom, które przebywają na terenie Twojego obiektu. Na rynku istnieje wiele metod dezynfekcji. Czy rzeczywiście ozonowanie jest aż tak skuteczne i właściwie, czy naprawdę warto zaprzątać sobie tym głowę?

W przypadku tak dużych miast jak Poznań, gdzie mamy do czynienia ze sporym zagęszczeniem ludzi, biur i przestrzeni publicznej odpowiednia dezynfekcja jest szczególnie ważna, ponieważ skala zakażeń może być znacznie większa. W jednym miejscu, w którym znajdują się cząsteczki wirusa może bowiem znaleźć się nawet kilka tysięcy osób w krótkim czasie. Wiemy oczywiście o dezynfekcji za pomocą środków opartych na alkoholu. Stosuje się oczywiście zarówno do dłoni, jak i przestrzeni. Zdecydowanie warto to robić, by zwiększyć swoje bezpieczeństwo i nie przenosić wirusa dalej.

Co jednak w przypadku większych przestrzeni o zróżnicowanych płaszczyznach i zakamarkach. Dezynfekcja w takich przypadkach staje się praktycznie niemożliwa. W tym miejscu z pomocą przychodzi rozwiązanie znane chociażby z dezynfekcji przestrzeni medycznych czy samochodowej klimatyzacji. Mowa oczywiście o ozonowaniu. Niewielkie cząsteczki ozonu mogą dotrzeć wszędzie, nawet w najtrudniej dostępne miejsca i poradzić sobie wirusami, bakteriami czy alergenami.

Należy w tym miejscu zaznaczyć, że tego rodzaju działań nie należy przeprowadzać samodzielnie, ponieważ niezbędne w tym przypadku jest przede wszystkim doświadczenie i wiedza, które pozwalają na bezpieczne i kompleksowe przeprowadzenie ozonowania. Profesjonalna firma będzie w stanie dobrać odpowiednią dawkę, która wyeliminuje szkodliwe patogeny z naszej przestrzeni, a jednocześnie zadba również o własne bezpieczeństwo. Nie każdy jest bowiem świadomy, że w przypadku walki z wirusami ważne jest nawet odpowiednie zakładanie i zdejmowanie kombinezonów.

Więcej na temat ozonowania przez profesjonalne firmy możecie przeczytać w tym artykule: www.brawent.pl/ozonowanie-pomieszczen-poznan/ .

Dlaczego warto ozonować pomieszczenia?

Wspomnieliśmy na razie bardzo ogólnie, że ozonowanie jest bardzo skutecznym i bezpiecznym rozwiązaniem, jeśli jest ono przeprowadzane przez profesjonalną firmę. Na czym jednak polega? Już odpowiadamy! W procesie ozonowania pomieszczeń, całych budynków czy nawet naszych samochodów wykorzystywany jest trójatomowy tlen nazywany ozonem. Możemy zazwyczaj kojarzyć go ze świeżym zapachem po burzy.

Aspekt zapachu nie jest w tym przypadku bez znaczenia, ponieważ ozon poza zwalczaniem szkodliwych patogenów likwiduje również nieprzyjemny zapach poprzez wchodzenie w reakcję z rozkładającymi się cząsteczkami organicznymi. Sama usługa polega na rozpylenia odpowiedniej dawki za pomocą zamgławiacza. Jeśli obiekt ma większe gabaryty, to w konieczne może być podzielenie go na mniejsze segmenty, by cały proces był efektywny. Po dwóch godzinach od zakończenia ozonowania pracownicy mogą wrócić do pomieszczeń.

Istotną zaletą tego rozwiązania jest to, że inne sposoby dezynfekcji zazwyczaj nie pozwalają dotrzeć do miejsc położonych wysoko lub ukrytych w trudno dostępnych miejscach. Ozon natomiast w tych wszystkich lokalizacjach będzie w stanie pozbyć się grzybów, bakterii, alergenów i przede wszystkim wirusów.

W przypadku tego rodzaju rozwiązań warto postawić na takie firmy, jak Brawent, które posiadają ogromne doświadczenie w dezynfekcji i ozonowaniu obiektów o różnych gabarytach i przeznaczeniach.