TOP 10 szczytów w Polskich górach – gdzie warto się wybrać?

  TOP 10 szczytów w Polskich górach – gdzie warto się wybrać?

  Polska to kraj, który oferuje niezliczone możliwości do uprawiania turystyki. Wśród nich znajdują się piękne góry, które są idealnym miejscem na wypoczynek i aktywny wypoczynek. W tym artykule przedstawimy TOP 10 szczytów w Polskich górach, które warto odwiedzić.

  Sudety

  Sudety to jeden z najbardziej popularnych regionów turystycznych w Polsce. Najwyższym szczytem jest Śnieżka (1602 m n.p.m.), która jest symbolem całego pasma górskiego. Na jej szczycie znajduje się schronisko oraz taras widokowy, z którego rozpościera się piękny widok na okoliczną przyrodę. Inne popularne szczyty Sudetów to: Łabski Szczyt (1517 m n.p.m.), Wilczek (1425 m n.p.m.) oraz Ślęża (712 m n.p.m.).

  Tatry

  Tatry to drugi co do wielkości pasm górskich w Polsce i jedno z najpiękniejszych miejsc do uprawiania turystyki górskiej. Najwyższym szczytem Tatr jest Gerlach (2655 m n.p.m.), a inne popularne szczyty to: Rysy (2499 m n.p.m.), Kasprowy Wierch (1987 m n.p.m.) oraz Giewont (1894 m n.p.m.). Tatry oferują również liczne trasy piesze i rowerowe, a także możliwość uprawiania sportów zimowych.

  Beskid Śląski

  Beskid Śląski to pasmo górskie położone na granicy Polski i Czech, które oferuje liczne atrakcje dla miłośników aktywnego wypoczynku na łonie natury. Najwyższym szczytem Beskidu Śląskiego jest Barania Grapa (1220 m n.p.m.), a inne popularne szczyty to: Skrzyczne (1257 m n.p.m.), Czantoria (965 m n.p.m.) oraz Soszów (1020 m n.p.m.). Beskid Śląski oferuje również liczne trasy piesze i rowerowe oraz możliwość uprawiania sportu narciarskiego.

  Karpaty

  Karpaty to pasmo górskie rozlokowane na terenie kilku państw Europy Środkowej, w tym również Polski, które oferują liczne atrakcje dla miłośników aktywnego wypoczynku na łonie natury i pięknemu widokom panoramy górskiej z dala od cywilizacji i hałasu miast.

  Dla każdego coś miłego!

  Oferta skierowana jest do osób o różnych preferencjach – od amatora spacerowania po lesie po fanatyk alpinizmu czy narciarstwa biegowego! Każdy znajdzie tu coś dla siebie – od spokojnych tras pieszych po ekscytujące trasy rowerowe czy też strome stoki narciarskie.

  Podsumowanie

  Polskie góry oferują ogrom możliwości do aktywnego spędzenia czasu na łonie natury – od spacerowania po lesie po ekscytujace trasy rowerowe czy też strome stoki narciarskie! Przedstawiliśmy tutaj TOP 10 szczytow w polskich gorkach, ktore warto odwiedzić – Sudety, Tatry, Beskid Slaski oraz Karpaty – aby cieszyć się pięknem przyrody i aktywnym wypoczynkiem!