Dieta pudełkowa – sposób na żywienie, nie tylko dla celebrytów

Wszelkiego rodzaju diety, propozycje cateringu, gotowych dań, kojarzyły nam się dotychczas głównie z gwiazdami, które stać na takie fanaberie. Dziś jednak mamy do wyboru coraz więcej firm oferujących catering dietetyczny, a ten, między innymi pod względem finansowym, staje się alternatywą dla tradycyjnego żywienia, dostępną dla coraz szerszego grona nie-celebrytów. Dlaczego warto rozważyć taki sposób na codzienny jadłospis?

Gotowanie z książek kucharskich i Internetu

Każdy z nas ma w domu jakąś książkę kucharską. Do tego dochodzi mały stosik przepisów naszych dziadków, które jako te tradycyjne, nigdy nie wychodzą z mody i zawsze uznawane są za najlepsze. A już nieograniczone możliwości daje nam Internet, bo tutaj poza oficjalnymi serwisami z przepisami, znajdujemy coraz większą liczbę blogów kulinarnych prowadzonych przez dokładnie takie same osoby, jakimi jesteśmy my. I na koniec trzeba do tego dołożyć fakt, że każdy przepis można zmodyfikować wedle uznania.

Tak duża liczba przepisów sprawia, że kłopot mamy już podczas wyboru, bo przecież każdy zachwala swoją propozycję. Gdy już zdecydujemy się na konkretny, przygotowanie okazuje się być złożone, trudne, czasochłonne, a nawet wymagające poszukiwania niełatwo dostępnych produktów spożywczych. Optymistyczna opcja jest taka, że udaje się coś stworzyć, a nawet zjeść, choć walorami smakowymi przyrządzone danie nie powala na kolana. Wersja pesymistyczna, niestety dość częsta, to jedzenie lądujące w koszu. Nie musi tak być, bo przykładowo catering dietetyczny dostępny na stronie www.EatZone.pl, to dowód na to, że można jeść smacznie, zdrowo, nie marnować jedzenia, a przy tym płacić podobne kwoty, jak te sumaryczne, które wydajemy każdego miesiąca na jedzenie.

Jaki typ diety pudełkowej wybrać?

Firmy cateringowe, które proponują diety pudełkowe, zazwyczaj mają ich kilka w swojej ofercie. Dla osób odchudzających się, sportowców czy wegetarian, choć nie tylko. W jaki sposób zdecydować, który jadłospis będzie najlepszy dla nas?

Zadajmy sobie kilka pytań. Przede wszystkim, czy liczymy na to, że zgubimy nadmiar kilogramów, czy może nasza waga jest prawidłowa, zatem chcemy po prostu utrzymać organizm w dobrej kondycji? A może od dawna jesteśmy na diecie wegetariańskiej lub dręczą nas alergie pokarmowe, i niektórych produktów nie możemy w ogóle spożywać? Musimy przeprowadzić coś na kształt analizy własnych potrzeb żywieniowych.

Mając już te odpowiedzi, wybieramy konkretny jadłospis. Możemy skorzystać z pomocy w postaci przeliczników kalorii, by określić dzienne zapotrzebowanie. W niektórych ofertach istnieje szansa na indywidualne dopasowanie takiej diety, a i na stronach często widnieją rozpisane menu na każdy dzień. Te kilka propozycji jest wystarczających, by każdy znalazł catering dietetyczny – całodniowy jadłospis w postaci dostarczanych posiłków, dostosowany do indywidualnych potrzeb.