Wolność od Mediów Społecznościowych

Aktualnie powstaje wiele serwisów społecznościowych. Można do nich uzyskać przyzwolenie w dość szybkim czasie. Wystarczy tylko założyć odpowiednie konto i zadbać o jego wypełnienie. A później cieszymy się, że mamy pewnych znajomych, obserwatorów i cenne wiadomości na wybrany temat. To wszystko jednak posiada i drugą stronę medalu, która nie prezentuje się tak dobrze. Ocenia się, że na przeglądaniu różnych serwisów społecznościowych poświęcamy każdego dnia kilka godzin. Jesteśmy więc od nich uzależnieni. Wystarczy spojrzeć na Facebooka, bez którego pewne osoby nie są w stanie żyć. Codziennie muszą wielokrotnie się do niego zalogować, a następnie zapoznać się z konkretnymi możliwościami, które on daje. Czy warto więc zdecydować się na usunięcie różnych kont w takich serwisach Social Media? Co to nam da? Przekonajmy się bliżej.

Więcej wolnego czasu

Najcenniejszy w naszym życiu jest czas. Nie powinniśmy więc doprowadzić do jego marnotrawienia. A dzieje się tak, gdy przeglądamy tablice informacyjne pewnych serwisów w mediach społecznościowych. To tablica typu Facebook czy twitter i wiele innych. Moglibyśmy na jej przeglądaniu poświęcić wiele czasu. Ale lepiej jest wykorzystać go w innym kierunku. Nie zawsze musimy tutaj decydować się na usunięcie konta. Można wykorzystać odpowiednie wtyczki do przeglądarki internetowej, które mają za zadanie blokowanie takiej tablicy i informacji, które się na niej pojawiają.

Dzięki temu nic nie czytamy i nigdzie nie klikamy. Wchodząc na konto społecznościowe przeglądamy najważniejsze informacje. Widzimy czy ktoś do nas napisać, przeglądamy naszego fanpage i to wszystko. Nie musimy zajmować się niczym więcej.

Prawdziwi przyjaciele na żywo

Niektórzy doszli do wniosku, że o wiele łatwiej jest im znaleźć przyjaciół za pomocą takich serwisów społecznościowych. Natomiast nigdy nie powinniśmy decydować się na takie działanie. Dopiero prawdziwy, bezpośredni kontakt, sprawia, że zbliżamy się do drugiej osoby. Wtedy ją naprawdę czujemy. Nie musimy również udawać. Natomiast przyjaźń online nie okazuje się już tak prawdziwa i wartościowa.

Jeśli więc zauważyliśmy, że poprzez korzystanie z takich serwisów nasze grono przyjaciół prawdziwych stało się słabsze, to dobrze byłoby to nadrobić. Można w tym kierunku organizować pewne spotkania z naszymi znajomymi, wspólne wypady nad morze i inne miejsca turystyczne. Także z krewnymi chcemy utrzymywać jak najlepsze relacje. Należy więc ustalić, kiedy regularnie będziemy się z nimi spotykać.

Media społecznościowe dają wiele możliwości rozwoju, a zarazem skutecznej promocji prowadzonego biznesu. Natomiast czasami mogą stanowić dla nas pewne zagrożenie. I dlatego dobrze jest ustalić, w jaki sposób staramy się z nich korzystać.