Czym różnią się pergole tarasowe od markiz?

Ludzie często sądzą, że pergole tarasowe i markizy to w sumie dokładnie jedno i to samo. Jak to jest jednak w rzeczywistości? Okazuje się, że wielu osobom dzisiejszy wpis może przynieść sporo nieoczekiwanych faktów.

Różnic nie brakuje

Oczywiście, markizy i pergole tarasowe mają kilka cech wspólnych. Na przykład dobrze chronią przed nadmiarem promieni słonecznych. Z tego względu są nierzadko kupowane w czerwcu, lipcu, sierpniu. Wtedy bowiem jest stosunkowo najwięcej słońca i co za tym idzie wysokich temperatur. Trzeba jednak wyraźnie podkreślić, że pergole tarasowe w wielu aspektach znacząco różnią się od markiz. Na pewno są o wiele bardziej uniwersalne. Jeśli chodzi o markizy, to co prawda wywiązują się one ze swoich zadań, lecz tylko w czasie kilku miesięcy. Po sezonie są zwijane i chowane. Jak to jest tutaj? Porządne pergole tarasowe powstały w oparciu o dobrej jakości materiały. Zostały tutaj użyte jedynie zweryfikowane technologie. Trzeba dodać, że takie akcesoria mają prowadnice boczne i przednie podpory. Na skutek tego konstrukcja jest bardzo stabilna i wytrzymała. To zaś powoduje, że pergole tarasowe mogą być używane przez cały rok kalendarzowy. Chronią zatem nie tylko przed słońcem, deszczem, czy wiatrem, lecz również śniegiem. Dlaczego jeszcze wiele osób uważa, że mimo wszystko lepiej zdecydować się na pergole? Takie akcesoria są funkcjonalne, eleganckie i na dodatek dbają o naszą prywatność. Nic bowiem nie stoi na przeszkodzie, by były zastosowane przesłony boczne. Jeśli zależy Ci na większej dawce intymności, to poważnie zastanów się nad takimi właśnie zakupami.

Przeczytaj także: http://www.liblu.pl/czym-roznia-sie-pergole-tarasowe-od-markiz/

Jak kupić odpowiednie pergole tarasowe?

O czym pamiętać decydując się na nowoczesne pergole tarasowe? Dużo osób popełnia tutaj sporo błędów, a potem mają do czynienia nie z takimi elementami wyposażenia, jakie sobie na samym początku wymarzyli. Trzeba zatem podejmować mądre, przemyślane decyzje. Na pewno warto wybrać pergole tarasowe od porządnych producentów. Decyduj się wyłącznie na takie sklepy, gdzie takich podmiotów nie brakuje. Trzeba zadbać o odpowiednie gabaryty. Tak samo, jak o kolorystykę. Wszak warto zatroszczyć się o optymalne dopasowanie takich akcesoriów do konkretnego miejsca. Istotny jest również sposób montażu. Ogólnie nie jest to szczególnie trudne. Jeśli jednak ktoś wybiera relatywnie duże (a zarazem ciężkie) akcesoria tego typu, to lepiej poprosić o pomoc specjalistów. Dla fachowców montaż ewentualnych elementów dodatkowych także nie stanowi żadnego większego wyzwania.

Pełną ofertę systemów osłon znajdziesz na www.systemysurma.pl