Jak zająć się pielęgnacją swoich paznokci, aby pozostały w pełni zdrowia?

Każda kobieta z pewnością dobrze o tym wie, że pielęgnacja paznokci i skóry wokół nich, nieważne czy chodzi o dłonie, czy stopy, tylko właściwie przeprowadzona może skutkować zadbanymi i ładnie wyglądającymi paznokciami. Lepsze gabinety kosmetyczne oferują pełną obsługę w tym zakresie, chociaż trudno znaleźć gabinet kosmetyczny o marce już wyrobionej. O tym, jak rozpoznać dobry gabinet kosmetyczny mówią takie poradniki jak http://www.flamasterklub.pl/zastanawiasz-sie-po-czym-poznac-dobry-gabinet-kosmetyczny-my-juz-to-wiemy/. Warto im się bliżej przyjrzeć, gdyż zawierają mnóstwo cennych informacji, które naprowadzą na ten najlepszy gabinet kosmetyczny w mieście. Możliwe jest jednak wykonanie wielu czynności we własnym zakresie, które znacznie wspomogą naturalne procesy regeneracyjne paznokci. W tym artykule zostaną opisane naturalne sposoby na ich wzmocnienie.

Jak naturalnie wzmocnić paznokcie?

Paznokcie osłabione przez długotrwałe traktowanie ich środkami chemicznymi, z pewnością będą pogarszać swój wygląd, dlatego należy wspomóc ich w procesie regeneracji, która ma naturalnie miejsce podczas odciążenia ich i zrobienia im przerwy w lakierowaniu i nanoszeniu tipsów. Naturalnie można wspomóc włosy przez:

  • zmianę diety, czyli przyjmowaniu pokarmów, które zawierają niezbędne witaminy i mikroelementy potrzebne w procesie odbudowy paznokci. Mowa tu o witaminach z grupy B, witaminie E, A oraz bez wątpienia witaminie C, która obok innych jest silnym przeciwutleniaczem i zabezpiecza paznokcie przed ich chorobami. Poza tym zaleca się spożywanie naparów i nalewek z ziół, szczególnie ze skrzypu, ale niezastąpione w diecie regeneracyjnej są takie produkty jak czosnek, banany, kiszonki oraz owoce cytrusowe. Dobrze wspomagać się olejkiem z wiesiołka, a także, sokami ze świeżo wyciskanych owoców, a także niezbędne jest prawidłowe nawadnianie organizmu,
  • jeśli chodzi o działanie na rzecz regeneracji paznokci z zewnątrz, to trzeba pamiętać o okładach i wcierkach, a także o natłuszczaniu paznokci oraz skóry palców olejkami, na przykład rycynowym z dodatkiem soku cytrynowego.

Jak samodzielnie pielęgnować paznokcie po okresie ich regeneracji?

Bez wątpienia najlepszą opcją jest korzystanie z usług gabinetu kosmetycznego, szczególnie zaufanego i posiadającego wyrobioną opinię wśród klientów, a taki można znaleźć na przykład za pośrednictwem strony https://www.moment.pl/paznokcie/wroclaw. Można też pielęgnować paznokcie samodzielnie przez  bardzo ostrożne podejście do wykonywanego przez siebie manicure albo pedicure.

Najważniejszą rzeczą, o której należy zawsze pamiętać, jest bez wątpienia prawidłowa dezynfekcja narzędzi używanych w manicure. Każde narzędzie, jeśli nie zostanie zdezynfekowane, jest potencjalnym nosicielem wirusów i bakterii, które mogą wniknąć pod skórę w razie jej uszkodzenia. Należy również ostrożnie wycinać skórki, gdyż nawet zdezynfekowane narzędzie nie uchronią przed podrażnieniem wrażliwych stref ciała, jakimi są okolice paznokci.