Long bob czy krótki bob – najlepszy poradnik

Bob to klasyczne cięcie, które nigdy nie wyjdzie z mody. Szczególnie teraz cieszy się wielką popularnością. Ta fryzura, noszona jest przez kobiety w każdym wieku, ma wiele odmian, stylów i długości, które pasują do każdego prawie kształtu twarzy. Ale czy powinnaś wybrać słodki krótki bob, czy może elastyczny long bob? Oto nasz poradnik, który pomoże Ci zadecydować.

Istnieje wiele różnych spraw, które należy wziąć pod uwagę wybierając, jak krótki będzie Twój bob. Jedną z pierwszych rzeczy, o których należy pomyśleć, jest Twój kształt twarzy. Jeśli masz okrągłą twarz, krótki bob może to podkreślić. Długi bob będzie Ci bardziej odpowiadał, ponieważ pomoże Ci wydłużyć twarz i zmieni Twoje rysy. Podobnie kobiety o kwadratowej twarzy mogą zauważyć, że krótszy bob zwraca uwagę na szeroką szczękę, szczególnie jeśli kończy się dokładnie w tym miejscu. Dłuższe włosy raczej złagodzą te cechy niż zwrócą na nie uwagę. Alternatywnie, kobiety z rysami w kształcie serca z pewnością uznają krótszy, okalający twarz bob za najlepszy, ponieważ podkreśla on ich delikatne rysy i dodaje uroku, dzięki czemu buzia jest kobieca i urocza. A co z kobietami o owalnych kształtach twarzy? Cóż, mogą wypróbować jedno i drugie, ponieważ szczęśliwe panie wyglądają świetnie z większością fryzur – tylko im pozazdrościć!

Przeczytaj także: https://mobiletrends.pl/umow-sie-do-fryzjera-przez-aplikacje-mobilna/

Po drugie, warto zastanowić się, ile wysiłku lubisz wkładać w stylizację swoich włosów. Wolisz mieć fryzurę gotową co rano czy może nie boisz się częstych wizyt u fryzjera? Dodatkowa długość boba zapewnia większą wszechstronność w zakresie stylizacji. Możesz go nosić elegancko i prosto lub z lekkimi, plażowymi falami. Niedopracowany, rozczochrany bob również wygląda świetnie przy minimalnej stylizacji – odrobinę sprayu do włosów i szybkie wysuszenie suszarką do włosów może w zupełności wystarczyć, aby uzyskać efekt porannego wstania z łóżka. Natomiast krótszy bob zwykle wymaga nieco więcej stylizacji. Jeśli masz short boba będziesz musiała poświęcić trochę czasu na suszenie i prostowanie go, aby zachować elegancki i nienaganny wygląd. Oprócz tego będziesz musiała również regularnie podcinać swoje włosy w salonie, aby uniknąć ciągłego ich odrastania. Zaletą long boba jest to, że można go stylizować na wiele sposobów, niezależnie od naturalnej struktury włosów i ich koloru. Możesz go nosić z grzywką lub bez oraz tworzyć ciekawe stylizacje do ramienia, spinać i pleść, a nawet związać w małym kucyku!

Inną kluczową kwestią w debacie long bob vs krótki bob jest to, jak pofarbowane są aktualnie Twoje włosy. Takie, które zostały już rozjaśnione za pomocą ombre, pasemkami lub balejażem, będą pasować do długiego boba, ponieważ kolor nada im niezbędny wymiar, aby zapobiec wrażeniu cienkich, oklapniętych włosów. Z drugiej strony krótszy bob wygląda najlepiej, gdy jest w jednolitym kolorze. Solidna czerń nadaje bobowi dodatkową przewagę i stanowi prawdziwe oświadczenie, podczas gdy long bob ma bardziej żywy charakter. Miejmy nadzieję, że z tym poradnikiem będzie Ci łatwiej wybrać najlepszą długość i kolor Twojej nowej fryzury. Jak widzisz opcji do wyboru jest wiele i od Ciebie tylko zależy, na co jesteś gotowa!

Więcej ciekawych inspiracji znajdziesz na https://www.moment.pl/blog/long-bob-czy-krotki-bob/