Jak spłacić wszystkie kredyty?

Spłacanie kredytów nie okazuje się takie proste. Natomiast jesteśmy w stanie sobie z tym poradzić. Wystarczy tylko wyznaczyć sobie odpowiedni plan, a następnie ku niemu zmierzać. To sprawi, że po kilku tygodniach, miesiącach czy latach będziemy mogli przestać myśleć już o naszych zobowiązań. Będzie to dla nas prawdziwa ulga. Jak jednak doprowadzić do tego krok po kroku. Przeanalizujmy kilka sytuacji i rozwiązań.

Spłacamy kredyt na osobę fizyczną

Zdecydowaliśmy się na małą pożyczkę, a innym razem na większy kredyt. Wszystko po to, aby zapewnić sobie coś, na co nie było nas stać w danej chwili, momencie. Uznaliśmy, że takie działanie jest bezpieczne. Natomiast po pewnym czasie zauważamy, że posiadamy już kilka kredytów i cała ich suma do spłaty każdego miesiąca jest dość wysoka. Ledwo sobie z tym radzimy. Co więc uczynić, aby to spłacanie kredytów było dla nas o wiele łatwiejsze?

Po pierwsze dobrze jest połączyć wszystkie kredyty w jeden i dzięki temu posiadać jedno zobowiązanie w jednym banku. Dzięki temu ustalamy nową ratę kredytu, która uwzględnia nasze aktualne możliwości finansowe. Ze spłacaniem takiej raty radzimy sobie o wiele lepiej. Widzimy na przestrzeni miesięcy i lat, że idzie nam coraz lepiej. I po pewnym czasie nie mamy kredytu, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Aby do tego doprowadzić czasami musimy skorzystać z pomocy doradcy finansowego czy prawnika. Oni mogą nam doradzić najlepsze rozwiązanie w takiej sytuacji, czyli przedstawić najlepszy kredyt konsolidacyjny w danej instytucji bankowej.

Spłacamy kredyt firmowy

Zdarza się, że na założenie własnej działalności gospodarczej zaciągamy pewne zobowiązanie finansowe. Możliwe, że wybieramy dofinansowanie z Urzędu Pracy. Jeśli jednak spełnimy wszystkie wymagania, to tutaj nie musimy niczego zwracać. Inaczej, gdy wybraliśmy kredyt firmowy i tutaj zdecydowaliśmy się na poważniejsze zobowiązania. Dobrze jest jeszcze przed takim krokiem dokładnie ocenić czy jest to warte naszej inwestycji. Badamy rynek i sprawdzamy czy dany biznes nam wypali. Jeśli mamy wysokie prawdopodobieństwo, to właśnie wtedy decydujemy się na taki krok. Nigdy nie czynimy tego bez wcześniejszego przygotowania.

Posiadając taki kredyt firmowy powinniśmy wliczać ratę do miesięcznych kosztów działalności gospodarczej. Tym samym obniżymy koszty podatku dochodowego, który regularnie płacimy. Zdamy sobie jeszcze sprawę, że taki kredyt płacimy w odpowiednim terminie. Nie chcemy przecież przekraczać daty płatności za kolejną ratę kredytu, ponieważ wtedy zostaną naliczone dodatkowe odsetki. Przed każdym miesiącem dokładnie sprawdzamy, które raty kredytu są do opłacenia. I zanim wypłacamy sobie wynagrodzenie w firmie, to opłacamy wszelkie zobowiązania.