Auta à la italiano: Jak poradzić sobie ze stłuczką samochodową na włoskiej drodze?

emiliakruk.com - emilia (2) .jpg

Nie ma jak podróż po malowniczych zakątkach Włoch za kółkiem własnego samochodu. Słońce, piękne krajobrazy i aromatyczna kawa w każdym bistro. Ale co, jeśli na drodze do sennego Toskańskiego miasteczka nagle dojdzie do stłuczki?

1. Spokój przede wszystkim

Nie daj się ponieść emocjom. Włosi są ciepłymi ludźmi, ale na drodze potrafią być gwałtowni. Ważne, aby zachować zimną krew, niezależnie od tego, kto był winny zdarzeniu.

2. Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Upewnij się, że wszyscy uczestnicy zdarzenia są bezpieczni. W razie potrzeby wezwij pogotowie. Następnie ustawić trójkąt ostrzegawczy w odpowiedniej odległości od miejsca zdarzenia.

3. Ekspercka ocena sytuacji

Zanim zaczniesz rozmowę z drugą stroną, zrób zdjęcia miejsca zdarzenia, uszkodzeń oraz dokumentów. Mogą się one przydać w późniejszym etapie rozwiązania sprawy.

W przypadku, gdy nie jesteś pewien swoich praw i obowiązków po stłuczce we Włoszech, warto skonsultować się z ekspertem w dziedzinie prawa. Strona www.emiliakruk.com/pl/prawo-spadkowe/ może być przydatnym źródłem informacji w tej kwestii.

4. Wypełnienie protokołu

W wielu krajach, także we Włoszech, używa się Europejskiego Protokołu Wypadkowego. Wypełnij go dokładnie, zwracając uwagę na wszystkie detale. Protokół ten ułatwi Ci późniejsze dochodzenie roszczeń od ubezpieczyciela.

Pamiętaj, aby jak najszybciej powiadomić swoją firmę ubezpieczeniową o zaistniałym zdarzeniu. Przekazanie im wszystkich zebranych informacji i dokumentów pomoże w szybkim rozpatrzeniu Twojego zgłoszenia.